18. mai 2014

Esialgsetel andmetel külastas Muuseumiööd 75 000 muuseumihuvilist

Autor: Triin Männik
Eile, 17. mail toimunud järjekorras kuuendast üle-eestilisest Muuseumiööst võttis osa ligikaudu 75 000 tuhat inimest - Muuseumiöö korraldustoimkonna sõnul on võimalik, et sünnib uus publikurekord. Muuseumiööst on kuue aastaga saanud tõeline üle-eestiline muuseumipidu, mida aitavad eriliseks muuta sajad muuseumides töötavad inimesed ning vabatahtlikud, kes üheks ööks muuseumidesse appi tulevad.

Muuseumiöö selle-aastane teema, "Öös on tähti", inspireeris muuseume kokku panema põnevaid ööprogramme taevatähtede, sporditähtede, kirja-, muusika- ja filmitähtede teemal, mitmel pool valiti koos publikuga kollektsioonidest välja täht-museaale, eriti mitmekesine oli lastele mõeldud sündmuste kava. Muuseumiöö koordinaatorite Laura Kipperi ja Külli Lupkini sõnul jäi sel Muuseumiööl varasemate aastatega võrreldes silma oluliselt rohkem mehi, noori muuseumihuvilisi ning ka vene keelt kõnelevat publikut. Statistikat ja tagasisidet muuseumidelt ning publikult kogutakse veel terve järgmise nädala jooksul, et selle põhjal järgmist Muuseumiööd veel paremini korraldada.

Kokku lõi selleaastasel Muuseumiööl lõi kaasa üle 130 muuseumi, lisaks mitmed arhiivid, näitusepaigad, samuti kirikud ja ajalooseltsid. Muuseumid avasid tasuta külastusteks oma uksed kell 18-23.

17. mai õhtul toimus Eestis ka üks Euroopa muuseumide aasta suursündmusi. Tallinnas Euroopa muuseumiauhindade galal anti üle parima Euroopa muuseumi tiitel, mille sellel aastal võitis Türgis Istanbulis asuv Masumiyet Müzesi (Musem of Innocence), Eesti Meremuuseumi Lennusadam sai kohtunike poolt eraldi esile toodud.

Muuseumiööd korraldavad igal aastal koos Eesti muuseumid ja Eesti Muuseumiühing ning ICOM Eesti. Esimesel korral oli muuseumiöö juhtlauseks "Öös on asju", 2010. aastal "Öös on lugusid", 2011. aastal "Öös on aardeid", 2012. aastal "Öös on kino" ja 2013. aastal "Öös on inimesi". Täpsemat infot muuseumiöö kohta saab veebilehelt www.muuseumioo.ee ja Facebookist https://www.facebook.com/Muuseumioo.

Lisainfo

Triin Männik
Muuseumiöö kommunikatsioonijuht
Tel. 56201104