22. mai 2014

#möö2014 fotovõistluse võitis Marit Valk Tartu Ülikooli kunstimuuseumis tehtud fotoga

Autor: Triin Männik
Muuseumiöö selle-aastase väikese fotovõistluse võitus Marit Valk, kes pildistas Muuseumiööl kolme Tartu Ülikooli kunstimuuseumi akna tagant mööduvat muuseumihuvilist, kes vähemalt kaadrisse haaratud emotsiooni järgi otsustades tegid parasjagu just otsuse muuseumisse sisse astuda. Võitja saab auhinnaks sõidu Tallinna lahel, ajaloolisel purjelaeval "Kajsamoor" ning võib purjekale ühe kaaslase kaasa võtta.

Marit Valk
Püüdmaks kinni kõiki kirevaid emotsioone, mis Muuseumiööl üle terve Eesti õhus olid, kuulutas öö korraldustoimkond Muuseumiöö päeval välja väikese fotovõistluse, kutsudes kõiki laadima oma Muuseumiööl tehtud fotod üles Facebooki, Twitterisse või Instagrami, lisades märksõna #möö2014. Kokku laaditi peamiselt Facebooki ja Instagrami kokku üles mitusada pilti, mis on ka praegu märksõna järgi leitavad. Korraldustoimkonna liikmetest koosnev väike žürii tegi eelselektsiooni ning valis sinna jõudnud 19 foto seast välja just Marit Valgu foto.

Sõit “Kajsamoor”-il on Muuseumiöö fotovõistluse auhinnaks sellepärast, et see laev ongi peaaegu muuseumlaev, tõeline elav muuseum – kahemastiline kahveltaglasega praamseilkuunar, sünniaastaga on 1939, ehitatud Aasheim og Valvatne laevatehases Norras tüüpilise Põhjamere kaubalaevana. Siit saab laeva kohta rohkem lugeda.
    
Täname kõiki osalejaid!

Triin Männik
Muuseumiöö kommunikatsioonijuht
+37256201104